Nowy numer 20/2024 Archiwum

Upamiętniamy pielgrzymkę

Przez 37 lat pielgrzymowania na Jasną Górę uzbierało się ich sporo. Przywołują wspomnienia i dokumentują wielkie diecezjalne dzieło. Niektórzy już zajrzeli do szuflad.

To nie tylko sposób na obudzenie wspomnień i być może odnowienie pragnienia pielgrzymowania wraz z diecezją do Jasnogórskiej Królowej, ale też udział w tworzeniu specjalnego albumu na 40-lecie pielgrzymki.

Okazuje się, że szuflady uczestników Pieszej Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę zachowały to i owo. Pierwsi pielgrzymi już ślą pamiątki do sekretariatu. Zapewne w wielu innych szufladach wciąż czekają na odkurzenie karty pocztowe, znaczki, chusty, proporce, notesy z adresami gospodarzy, śpiewniki. No i te osobiste – zdjęcia z wędrówki, z miejsc postojów, spod tablic z nazwami miejscowości. A także zachowane w pamięci i sercu wspomnienia, znajomości i przyjaźnie, podjęte wówczas wybory, i w końcu statystyki.

Do odświeżenia wspomnień i nadsyłania pamiątek, zdjęć i informacji zachęca ks. Marcin Kościński, dyrektor pielgrzymki. Pisać należy na adres: martinuskosc@gmail.com lub dzwonić pod numer tel. 608 063 907.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy