Nowy numer 49/2020 Archiwum

Każdy z nas sprząta las

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi nadleśnictwa rozdają sadzonki drzew. Niektórzy, jak ci z Warcina, namówili spacerowiczów do porządków w lesie podczas spacerów.

Z inicjatywy Lasów Państwowych nadleśnictwa przygotowały sadzonki drzew dla chętnych, którzy zechcą je zasadzić w swoich ogrodach. 24 kwietnia w wybranych punktach pracownicy lasów rozdają sadzonki m.in. świerka czy daglezji.

Ponadto leśnicy zachęcają tego dnia do włączenia się w troskę o las. Ci z nadleśnictwa Warcino namówili do tego spacerowiczów.

– W tym roku ze względu na wprowadzone obostrzenia nie możemy organizować społecznych, grupowych akcji. Tym niemniej, ze względu na zdjęcie tymczasowego zakazu wstępu do lasu i umożliwienie indywidualnych spacerów w lasach, wszystkie osoby, które zdecydują się wyjść na krótki spacer, zachęcamy do podjęcia działania proekologicznego – wyjaśnia Kamil Szydłowski, specjalista ds. edukacji leśnej.

Współpracę podjęły Spółdzielnia Socjalna „Zielony Punkt” oraz miejscowa biblioteka, z której chętni mogą pobrać worki na śmieci, rękawice ochronne, a po pracy wyrzucić śmieci do ustawionego przed nią kontenera.

Jak dodaje edukator, w okolicznych lasach pracownicy nadleśnictwa spotkali osoby, które podjęły akcję porządkowania lasu.

– To przejdzie do historii. Pierwszy raz od 50 lat nie organizowaliśmy zbiorowej akcji proekologicznej. Ale to, że nie można było jej zorganizować zbiorowo, nie oznacza rezygnacji z działań – mówi Kamil Szydłowski. – Jesteśmy dumni, że mimo pandemii mieszkańcy gminy Kępice wybrali się do lasu i zbierali śmieci. To pokazuje, jak ważne jest dla nas środowisko, w którym żyjemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama