Pielgrzymka Promienista w tym roku idzie duchowo

Majowy weekend od lat należy do pielgrzymów wędrujących do sanktuarium na Górze Chełmskiej. W tym roku epidemia nie pozwala pątnikom na fizyczne pielgrzymowanie, ale nie zatrzymuje ich modlitwy.

Podobnie jak w poprzednich latach, wyruszą w drogę, choć przemierzać ją będą inaczej niż dotychczas.

- Tu i teraz! W takich okolicznościach! Tam, gdzie jesteśmy! Zapraszamy do drogi inaczej, bo internetowo. W domu, w miejscu pracy, wśród codziennych obowiązków możemy pielgrzymować duchowo - zaprasza s. M. Małgorzata Krzymińska z Szensztackiego Instytut Sióstr Maryi.

Przeniesienie pielgrzymki w wymiar wirtualny to pomysł kustoszek sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

- W obecnym czasie, kiedy wszystko się zachwiało, zwłaszcza nasze poczucie bezpieczeństwa, Matka Boża jest Tą, która przywraca nam spokój, daje nadzieję i prowadzi. Stąd też z pragnienia serca i z myślą o przybywających tu co roku pielgrzymach, o związanych z sanktuarium osobach, które bardzo przeżywają to, że nie mogą odwiedzać tu Matki Bożej, zrodziła się myśl o duchowym pielgrzymowaniu. To kolejne zapewnienie o tym, że Maryja jest, czuwa i czeka, żebyśmy zaprosili Ją do naszego życia – wyjaśnia s. Małgorzata.

Pielgrzymka Promienista w tym roku idzie duchowo  

- Na plakacie piszemy: „Matka Boża tu i teraz”. I taka jest jedna z myśli przewodnich tego pielgrzymowania. Odkrywajmy Maryję tam, gdzie jesteśmy, w naszej codzienności, w tym, co na co dzień robimy, pielgrzymując do Boga Ojca - dodaje.

Pielgrzymka rusza zgodnie z planem: 1 maja. Ale pątnicy zamiast na szlaku spotkają się na facebookowym wydarzeniu. Tu będą się łączyć na modlitwie w intencji ustania pandemii i o bardzo potrzebny deszcz. Przez kolejne dni pomocą w tych rekolekcjach będą zaplanowane punkty programu mobilizujące do refleksji i podpowiadające kierunek duchowego wędrowania.

Zwieńczy je 3 maja o godzinie 12 Msza św. w sanktuarium, której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk. Transmisja na stronie Dobrych Mediów

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..