Nowy numer 24/2021 Archiwum

Lewy spirytus do walki z koronawirusem

12 tysięcy litrów alkoholu etylowego pochodzącego z przestępstwa zostanie przerobionych na płyn do dezynfekcji dla sanepidów, DPS-ów i ZOL-i na Pomorzu Zachodnim.

Nielegalny spirytus zarekwirowany przez Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie trafił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Deficytowy środek dezynfekujący zamiast zostać zniszczony, posłuży w walce z koronawirusem.

Skorzystają z niego WSSE oraz powiatowe stacje, a także, w razie potrzeby, trafi również do Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opieki Leczniczej na Pomorzu Zachodnim. Zgodnie z procedurą, aby alkohol mógł pełnić rolę dezynfekcyjną, zostanie rozcieńczony do 70 proc.

Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy docelowo przekaże 12 000 litrów alkoholu etylowego. Zostanie rozlany do pojemników, w które WSSE wyposażyła Grupa Azoty (10 sztuk pojemników o pojemności 500 l.) 12 Brygada Zmechanizowana wypożyczyła mieszadła ze stali nierdzewnej, które posłużą do produkcji płynu dezynfekcyjnego.

- Ta operacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu i współpracy instytucji, które wsparły zachodniopomorskie służby sanitarne - podkreśla wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Dziękuję Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police, Wojciechowi Wardackiemu i Tomaszowi Panasowi za okazaną po raz kolejny pomoc zachodniopomorskim służbom w walce z koronawirusem, a także dowódcy 12 BZ, generałowi Sławomirowi Dutczakowi.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama