GN 23/2021 Archiwum

21 pacjentów przyjmie nowe izolatorium w Ostrowcu. To placówka Caritas.

Caritas diecezji przekształca ośrodek wypoczynkowo-rekolekcyjny w Ostrowcu koło Wałcza w izolatorium. Opiekę znajdą tu pacjenci z podejrzeniem Covid-19.

Dotychczas w należącym do Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ośrodku im. St. Liborius w Ostrowcu koło Wałcza odbywały się rekolekcje, warsztaty, szkolenia, kolonie, bale oraz wesela. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, tegoroczne turnusy i inne spotkania zostały odwołane. Stąd decyzja dyrektora Caritas, by placówkę przekształcić na izolatorium przeznaczone dla osób z regionu z podejrzeniem Covid-19.

Pod okiem personelu medycznego Szpitala Wojskowego w Wałczu kwarantannę będą tu odbywać pacjenci oczekujący na wyniki badań i pacjenci zarażeni niewymagający stałej opieki lekarskiej. Zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia w izolatorium na jednego pacjenta powinien przypadać jeden pokój. Ośrodek St. Liborius dysponuje 21 pokojami z łazienkami.

– Dysponujemy ośrodkiem, który spełnia wszystkie potrzebne warunki do bycia izolatorium – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. – To placówka oddalona od wsi, znajdująca się na jej skraju i co ważne: są tam godne warunki, by spędzić kwarantannę.

– Jako Caritas na różne sposoby włączamy się w pomoc medykom, pacjentom, ludziom zagrożonym koronawirusem – dodaje ks. Roda. – Już kilka tygodni temu, na spotkaniu dyrektorów Caritas, zgłaszaliśmy, że możemy udostępnić nasz ośrodek, jeśli tylko znajdą się pacjenci w potrzebie. Chcemy by nie stał pusty, lecz służył  ludziom w tym wciąż trudnym czasie pandemii.

Dyrektor zaznacza jednocześnie, że po ustaniu zagrożenia epidemicznego ośrodek powróci do swych statutowych zadań z zachowaniem reżimu sanitarnego, w tym pełnej dezynfekcji pomieszczeń.

Jest to czwarte izolatorium w województwie zachodniopomorskim. Trzy utworzono w kołobrzeskich sanatoriach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama