Nowy numer 24/2021 Archiwum

4 tys. złotych do wygrania. Konkurs dla młodych wolontariuszy

Do 15 maja młodzież szkolna może zgłaszać do Caritas propozycje projektów ekologicznych w duchu encykliki "Laudato si"' papieża Franciszka.

Młodym diecezjanom inwencji i zapału do niesienia pomocy innym nie brakuje. Caritas diecezji chce wyłowić i wesprzeć najlepsze projekty, które nie tylko pomogą konkretnym osobom, ale zainspirują i zaktywizują wolontariat młodzieżowy. Ci, którzy troszczą się o naszą planetę i uważają, że jako chrześcijanie powinni podjąć temat ekologii integralnej, zaproszeni są do drugiej edycji konkursu Caritas Laudato Si'.

– Zapraszamy do udziału członków szkolnych kół Caritas. Jeśli tylko młodzi mają w głowie pomysł na eko-projekt w duchu encykliki "Laudato si'" papieża Franciszka, to warto wziąć udział w naszym konkursie. Można w nim zdobyć granty nawet w wysokości czterech tysięcy złotych, które będzie można przeznaczyć na działania lokalne – informuje Malwina Giełdon, koordynator projektu Laudato si'.

Zgłoszenia i wypełnione wnioski konkursowe należy kierować do Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej do 15 maja. Kontakt z koordynatorem: Malwina Giełdon: mgieldon@caritas.org.pl, tel. 728 402 964.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama