Nowy numer 21/2020 Archiwum

Kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej złożył śluby wieczyste u kamedułów

Chodzi o ks. Grzegorza Marquardta, który w 2014 roku wstąpił do zakonu oo. kamedułów, stając się o. Stanisławem.

Ks. Grzegorz Marquardt święcenia prezbiteratu przyjął w roku 1992. Przed samym wstąpieniem do kamedułów, czyli do roku 2014, pracował jako proboszcz parafii w Lekowie.

Przez wiele lat swojej posługi w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej związany był z Ruchem Światło-Życie. Pracował także z osobami uzależnionymi w ośrodku w Stanominie k. Białogardu.

Wstępując do klasztoru w Bieniszewie niedaleko Konina przyjął imię Stanisław. Formację zakonną odbył we wspólnocie kamedułów w Krakowie na Bielanach.

8 maja 2020 roku złożył śluby wieczyste w klasztorze w Bieniszewie. Od tego momentu nie jest już kapłanem diecezjalnym.

Zakon kamedułów założył w XI wieku św. Romuald. Obecnie istnieją jego dwie kongregacje. Klasztory w Polsce są częścią kongregacji Monte Corona, powstałej w XVI wieku.

Zakon kamedułów odznacza się bardzo surową regułą. Obecnie Kongregacja Eremitów Kamedułów z Monte Corona liczy dziewięć eremów: trzy we Włoszech, dwa w Polsce, po jednym w Hiszpanii, Kolumbii i Stanach Zjednoczonych i jeden w Wenezueli. Mieszka w nich w sumie kilkudziesięciu braci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama