Nowy numer 24/2021 Archiwum

Już niedługo peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

Beatyfikowana w 2018 roku pielęgniarka jest szczególną orędowniczką pracowników służby zdrowia. W czasie trwającej pandemii jej wstawiennictwo jest tym bardziej potrzebne.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Chorych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zapowiada peregrynację relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej. Jest to inicjatywa ogólnopolska, która rozpoczęła się w dniu beatyfikacji.

Do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej relikwie błogosławionej trafiły z Kielc. 8 maja w domu parafialnym przy parafii Mariackiej w Szczecinku uczcił je bp Krzysztof Zadarko. Rozpoczął też nowennę przez wstawiennictwo błogosławionej, zawierzając jej pracowników służby zdrowia.

Peregrynacja po placówkach służby zdrowia w diecezji rozpocznie się 17 maja i potrwa 3 miesiące. Dokładny jej plan nie jest jeszcze znany.

Bł. Hanna Chrzanowska żyła w latach 1902-1973. Była pielęgniarką, działaczką charytatywną, pisarką, pedagogiem, instruktorką i prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. Została beatyfikowana w roku 2018.

Więcej informacji o błogosławionej można znaleźć na poświęconej jej stronie internetowej.

Już niedługo peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej   Kraków, 28 kwietnia 2018 r. Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Miłosz Kluba /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama