Nowy numer 29/2021 Archiwum

Tylko jedno słowo: czekamy!

Już 23 maja w bazylice kołobrzeskiej odbędą się święcenia prezbiteratu. Diecezja wzbogaci się o dwóch nowych kapłanów. Kim są przyszli neoprezbiterzy?

Kapłaństwo nie ma dziś dobrej prasy. Nie zniechęca was to?

K.SZ.: Ja w swoim życiu w większości przypadków doświadczyłem bardzo pozytywnego obrazu kapłaństwa. To te przykłady mnie niosą. D.R.: Mam podobne doświadczenia. Nawet kiedy spotykałem kapłanów wypalonych czy jakoś osłabionych, to motywowało mnie to do jeszcze gorliwszej pracy nad sobą. I

dziecie do pracy w diecezji, w której wskaźniki religijności są dość niskie. Co macie do powiedzenia tym, którzy już pożegnali się z Kościołem?

K.SZ.: Widzę, jak wielu ludzi się zmaga. Może są poranieni, bo Kościół nie jest idealny, bo tworzą go grzesznicy. Wierzę, że kiedyś wrócą, bo w Kościele jest zbawienie. Mam więc do nich tylko jedno słowo: czekamy! D.R.: Jan Paweł II lubił zdanie z Ewangelii św. Jana: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Ta prawda jest w Kościele.•

Prośba o modlitwę

Na tydzień przed święceniami kandydaci udają się na rekolekcje, aby kilka ostatnich dni razem z ojcem duchownym spędzić w odosobnieniu. Nie jest to czas na podjęcie decyzji, bo ta zapadła dużo wcześniej. Rekolekcje przed święceniami potrzebne są, aby zebrać myśli, wyciszyć się i pomyśleć o tym, co w tym momencie jest najważniejsze. Diakoni proszą o modlitwę!

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama