Nowy numer 21/2020 Archiwum

Gmina Słupsk będzie miała herb

Czerwony gryf pomorski będzie jej znakiem herbowym. Inne elementy herbu odnoszą się do elektrowni wodnej na Słupi i otaczającego ją Parku Krajobrazowego.

Dobrą okazją do nadania herbu Gminie Słupsk, która jako jedyny samorząd w powiecie słupskim funkcjonuje bez oficjalnego herbu (jako rozpoznawalnego znaku graficznego używając logo), jest obchodzona w tym roku 30. rocznica odrodzenia samorządu terytorialnego.
Rozmowy o nadaniu herbu Gminie Słupsk trwały od kilku lat, w zeszłym roku zdecydowano, aby rozpocząć prace zmierzające w tym kierunku.

Komisja Heraldyczna, a za nią MSWiA, pozytywnie zaopiniowały projekt herbu, flag, banneru i pieczęci gminy Słupsk. Jego opis brzmi: w polu srebrnym, między dwiema, stylizowanymi gałązkami roślinnymi zielonymi, głowa gryfa pomorskiego nad kołem wodnym czerwonym.

Jak informuje Gmina Słupsk, herb powstał w oparciu o historię i położenie gminy, nadto uwzględnia istniejące logo samorządu. Czerwony gryf pomorski jest zakorzeniony w świadomości mieszkańców. Czerwone koło młyńskie symbolizuje elektrownie wodne na Słupi, zielone gałązki zaś symbolizują Park Krajobrazowy w jej dolinie.

Uchwała w sprawie ustanowienia herbu, weksyliów i pieczęci Gminy Słupsk oraz zasad ich używania zostanie poddana pod głosowanie na sesji Rady Gminy Słupsk, która odbędzie się 20 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama