Nowy numer 21/2020 Archiwum

Diecezjalne dziękczynienie za świętego Jana Pawła II

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w koszalińskiej katedrze odbędą się uroczystości dziękczynne za jego święte życie i pontyfikat.

W dwudniowych uroczystościach będą mogli uczestniczyć online wszyscy diecezjanie dzięki transmisji telewizji internetowej Dobre Media.

W niedzielę 17 maja o godz. 10  odbędzie się w katedrze Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka.

Następnego dnia, w poniedziałek o godz. 20 odbędzie się tu modlitwa różańcowa, medytacja, litania do św. Jana Pawła II, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski.

W poniedziałkowym nabożeństwie uczestniczyć będą wyłącznie biskupi, księża i osoby konsekrowane z dekanatu Koszalin. Odbędzie się to na wzór modlitwy różańcowej z Janem Pawłem II w katedrze 1 czerwca 1991 r. O tym niezwykłym spotkaniu, podczas którego papież dziękował nam za świadectwo wiary, pisaliśmy TUTAJ.

Świętowanie 100. rocznicy urodzin  św. Jana Pawła II jest odpowiedzią na apel Rady Stałej Episkopatu. Dziękczynne Msze św. diecezjalne i parafialne odbędą się 17 i 18 maja w całej Polsce.

Jednocześnie biskupi z Rady Stałej KEP zapraszają do zaangażowania się w obchody 100. rocznicy urodzin świętego papieża Polaka poprzez przypominanie jego nauczania, świadectwa życia, twórczości oraz przez wsparcie dzieł charytatywnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama