Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

KSM formuje się online

Mszą św. transmitowaną z kościoła w Ustroniu Morskim rozpoczęły się dni formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po raz pierwszy takie spotkanie odbywa się w sieci.

Zwykle na dni formacyjne zjeżdżali się kilka razy w roku do różnych ośrodków diecezjalnych. Tym razem trzy najbliższe dni spędzą przed komputerami. Z pomocą transmisji na portalach społecznościowych i w Dobrych Mediach oraz platformy konferencyjnej wypełnią je wirtualnymi spotkaniami, konferencjami i modlitwą. Przewodniczką będzie im Maryja - Niewiasta Eucharystii.

- W miesiącu maryjnym będziemy rozmawiać o Matce Bożej, ale bardzo ważnym obecnie tematem jest trwanie przy Eucharystii. Razem z duszpasterzami, którzy poprowadzą konferencje, będziemy starali się pokazać młodym w tym trudnym czasie, że Msza św. jest czymś nieodzownym w życiu chrześcijanina. Będziemy wspólnie się zastanawiać, jak sprawić, żeby po czasie, gdy liturgia musiała przenieść się do sieci, młodzi wrócili do kościołów, żeby wrócili do Eucharystii – wyjaśnia ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny asystent stowarzyszenia.

KSM formuje się online   Dni formacyjne KSM. Paulina Kaźmierczak

- Będziemy chcieli pokazywać Maryję w kontekście Jej spotkań i trwania przy żywym Jezusie. Kluczowym słowem tych dni będzie "spotkanie". On chce się nieustannie z nami spotykać. Więc będziemy starali się podpowiadać młodym i nie tylko, jak dobrze przeżyć Mszę św., jak przestać być tylko widzem, a stać się uczestnikiem, jak wziąć odpowiedzialność za jej przygotowanie – dodaje ks. Zaniewski.  

Msze św. sprawowane podczas dni formacyjnych transmitowane są na stronach parafii i w Dobrych Mediach, a konferencje na platformie konferencyjnej Zoom. Program i linki na facebookowej stronie KSM.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy