Nowy numer 21/2020 Archiwum

KSM formuje się online

Mszą św. transmitowaną z kościoła w Ustroniu Morskim rozpoczęły się dni formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po raz pierwszy takie spotkanie odbywa się w sieci.

Zwykle na dni formacyjne zjeżdżali się kilka razy w roku do różnych ośrodków diecezjalnych. Tym razem trzy najbliższe dni spędzą przed komputerami. Z pomocą transmisji na portalach społecznościowych i w Dobrych Mediach oraz platformy konferencyjnej wypełnią je wirtualnymi spotkaniami, konferencjami i modlitwą. Przewodniczką będzie im Maryja - Niewiasta Eucharystii.

- W miesiącu maryjnym będziemy rozmawiać o Matce Bożej, ale bardzo ważnym obecnie tematem jest trwanie przy Eucharystii. Razem z duszpasterzami, którzy poprowadzą konferencje, będziemy starali się pokazać młodym w tym trudnym czasie, że Msza św. jest czymś nieodzownym w życiu chrześcijanina. Będziemy wspólnie się zastanawiać, jak sprawić, żeby po czasie, gdy liturgia musiała przenieść się do sieci, młodzi wrócili do kościołów, żeby wrócili do Eucharystii – wyjaśnia ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny asystent stowarzyszenia.

KSM formuje się online   Dni formacyjne KSM. Paulina Kaźmierczak

- Będziemy chcieli pokazywać Maryję w kontekście Jej spotkań i trwania przy żywym Jezusie. Kluczowym słowem tych dni będzie "spotkanie". On chce się nieustannie z nami spotykać. Więc będziemy starali się podpowiadać młodym i nie tylko, jak dobrze przeżyć Mszę św., jak przestać być tylko widzem, a stać się uczestnikiem, jak wziąć odpowiedzialność za jej przygotowanie – dodaje ks. Zaniewski.  

Msze św. sprawowane podczas dni formacyjnych transmitowane są na stronach parafii i w Dobrych Mediach, a konferencje na platformie konferencyjnej Zoom. Program i linki na facebookowej stronie KSM.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama