Nowy numer 21/2020 Archiwum

13 minut z Maryją. Oaza Dzieci Bożych wirtualnie

Ruch Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna wirtualne spotkania Oazy Dzieci Bożych.

Odcinki można oglądać na profilu facebookowym Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Na kilkunastominutowe spotkanie składają się modlitwa, nauka pieśni, katecheza oraz warsztat plastyczny.

– Tęsknota za oazą to już przeszłość, bo zaczynamy wirtualne spotkania Oazy Dzieci Bożych – zapowiada prowadząca spotkanie Kasandra Żmuda.

Katechezę na temat Niepokalanego Serca Maryi w pierwszym odcinku poprowadził ks. Michał Wiśniewski. Duszpasterz przekonuje maluchy, że pragnieniem Maryi jest, by one zapraszały Ją codziennie do swoich radości i smutków. Podpowiada też, w jaki sposób dziecko może zaprosić Maryję do swojego życia. – Kiedy się modlę i opowiadam w modlitwie Matce Bożej o tym, co dzieje się w moim życiu, to zapraszam Maryję do tego, by była w tym wszystkim obecna – wyjaśnia.

Kapłan zachęca dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w kościele lub przez internet. Poleca również, za papieżem Franciszkiem, by w maju odmawiać Różaniec w rodzinie.

Odcinki obejrzeć mogą wszystkie dzieci, nie tylko uczestnicy oazy, co może być dla tych ostatnich zachętą do wstąpienia do takiej grupy w swojej miejscowości.

Co ciekawe, okazuje się że tego typu spotkania mogą prowadzić osoby z różnych miejscowości – tu występują mieszkańcy Koszalina, Piły i Słupska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama