Nowy numer 21/2020 Archiwum

W Koszalinie zawisł ogromny baner z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Ma budzić głód Eucharystii.

To sposób Domu Miłosierdzia na świętowanie setnej rocznicy urodzin papieża Polaka.

Na fasadzie Domu Miłosierdzia Bożego zawisł baner ze zdjęciem św. Jana Pawła II z monstrancją i słowami: „Musicie wiedzieć o Tym Pokarmie tajemniczym, musicie znać smak Tego Pokarmu, któremu na imię Eucharystia”.

Zdjęcie jest nieprzypadkowe – pokazuje jak mocno Eucharystia wypełniła życie św. Jana Pawła II. Ponadto jest związane ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała.

– Ma to także związek z tym, co obecnie dzieje się na świecie – mówi ks. Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia Bożego. – Pragniemy, aby ten baner obudził w ludziach głód Eucharystii.

Duszpasterz uważa, że warto przypominać koszalinianom o św. Janie Pawle II, ponieważ jego orędzie jest wciąż aktualne. – To święty na obecne czasy, jego orędownictwo może bardzo pomóc światu – powiedział.

Do świętowania przypadającej 18 maja setnej rocznicy urodzin wielkiego papieża Dom Miłosierdzia przygotowuje się przez nowennę, czytanie jego pism i mówienie o nim ludziom.

– Trzeba też pamiętać, że Dom Miłosierdzia jest mocno związany z nauczaniem Jana Pawła II, m.in. z nową ewangelizacją, o której mówił święty – podsumowuje ks. Siwiński. – Chcemy, aby nasz dom był odzwierciedleniem jego nauki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama