Nowy numer 24/2021 Archiwum

Tydzień z „Tryptykiem Rzymskim”

Do zasłuchania się w papieską poezję zaprasza biblioteka w Bornem Sulinowie.

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 17, na youtubowym kanale i facbookowym profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie można zasłuchać się w strofy pisane przez Jana Pawła II oraz ulubione pieśni świętego. 

„Tryptyk rzymski” w interpretacji mieszkającego w Bornem Sulinowie aktora Krzysztofa Szulejki oraz pieśni wyśpiewane przez zespół Ontis z podszczecineckiego Sitna to hołd  mieszkańców miasta i okolic dla papieża-poety.

 

Spotkanie z poezją Jana Pawła II (cz. I)
Miejska Biblioteka Publiczna Borne Sulinowo

 

- Był papieżem niezwykłym - sprawował posługę kapłańską, przez kilkadziesiąt lat kierował Kościołem katolickim, niestrudzenie pielgrzymował po świecie, apelował o pokój. Był nie tylko osobą duchowną, autorytetem moralnym, lecz również pisarzem. Od najmłodszych lat interesował się teatrem i literaturą. Podczas swego pontyfikatu pisał prywatne, bardzo osobiste książki i udostępniał je szerokiej publiczności. Opublikował kilka dramatów, zbiory poezji, rozważania, myśli i opracowania filozoficzne. Z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, chcemy przybliżyć jego postać, jako poety i pisarza – zaprasza Daniel Graszka z borneńskiej biblioteki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama