Nowy numer 24/2021 Archiwum

Obraz świętego papieża dla sanktuarium na Górze Chełmskiej

Już nie fotografia, lecz obraz św. Jana Pawła II będzie towarzyszył wiernym gromadzącym się w sanktuarium na Górze Chełmskiej. To dar jego rycerzy.

Z okazji setnej rocznicy urodzin wielkiego papieża Polaka Rycerze Zakonu Jana Pawła II podarowali sanktuarium na Górze Chełmskiej papieski portret pędzla Zygmunta Murzyna. 17 maja podczas Mszy św. przed sanktuarium, której przewodniczył ks. prałat Kazimierz Bednarski, obraz został poświęcony, a następnie wniesiony do kaplicy. Zajął on miejsce fotografii – której jest repliką – upamiętniającej wizytę papieża na Górze Chełmskiej 1 czerwca 1991 roku, kiedy to rozpoczynając czwartą pielgrzymkę do ojczyzny poświęcił on to maryjne sanktuarium.

Portret będący wotum wdzięczności za dar osoby Jana Pawła II, ufundowały rycerskie chorągwie z parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie oraz z parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego ze Słupska.

Na zakończenie Mszy św. ks. Bednarski wspomniał swoje spotkania z Janem Pawłem II, szczególnie to w Koszalinie, kiedy witał papieża jako gospodarz parafii pw. Ducha Świętego. – Widzieliśmy wtedy, dziś już świętego, Jana Pawła II, który był obecny wśród nas także poprzez swoje słowa, proroctwa – mówił prałat o papieskim wołaniu o zstąpienie Ducha Świętego oraz o egzegezie Dekalogu, będącego drogowskazem dla Polski i świata. – Dla historii Koszalina nie będzie większych wydarzeń.

Ks. Bednarski podkreślił na koniec spotkania rolę świeckich zakonów męskich, w tym Zakonu Jana Pawła II, które są dobrym miejscem formacji duchowej dla katolików.

Relacja z wydarzenia jest dostępna na kanale TV Dobre Media.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama