Nowy numer 21/2020 Archiwum

Szydłowo śpiewa dla Jana Pawła II

To produkt całkowicie lokalny. Napisany, skomponowany, wyśpiewany i sfilmowany przez mieszkańców gminy i okolic.

Pomysł na tak oryginalne upamiętnienie 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II zrodził się przez… ograniczenia związane z pandemią. Zamiast tradycyjnej uroczystości, postanowili zaśpiewać dla świętego papieża.

- Na początku roku zaczęły się rozmowy o tym, w jaki sposób upamiętnić stulecie urodzin papieża. Planowaliśmy kremówki, film, odczyt, spotkanie z twórczością Jana Pawła II. Sytuacja pokrzyżowała nam plany i musieliśmy znaleźć coś innego. Wtedy padł pomysł: nagrajmy teledysk - przyznaje Katarzyna Pawłowska-Lemańska, animator z Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.

Między ideą a efektem finalnym szydłowską ekipę czekało jednak sporo pracy. Na szczęście w Szydłowie nie brakuje ludzi wszechstronnie utalentowanych.

Pani Kasia podjęła się napisania tekstu i muzyki. Aranżacją zajął się dyrektor szydłowskiej placówki Adam Lewicki, a montażem drugi animator kultury - Beniamin Budzyński. Oni też chwycili za instrumenty.

- Włożyliśmy w to przedsięwzięcie naprawdę całe nasze serce - nie ukrywa pani Katarzyna.

Piosenkę wyśpiewali działający przy szydłowskim CUK-u chór, utalentowani mieszkańcy gminy, a także zaproszeni goście z powiatu pilskiego.

Scenerią do teledysku zaś stały się miejscowe pejzaże i wyjątkowe miejsca, jak pobliskie sanktuarium w Skrzatuszu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama