Nowy numer 25/2021 Archiwum

Katechetka z Gościna rapuje dla medyków

Do akcji #hot16challenge2 dołączają nie tylko celebryci. Ewelina Stokowska także postanowiła w ten sposób wesprzeć walczących z koronawirusem.

Ja siedzę w domu wnerwia mnie korona w masce chodzić muszę - jak tu zjeść batona? A do szkoły, moich uczniów pójść nie mogę wcale, tylko lekcje prowadzę w netowym kanale. Wierzę mocno, a wiara czyni cuda że niebawem spotkać nam się uda. Usiądziemy razem wszyscy znów ze sobą bo najpiękniejsze to z drugą być osobą – rapuje na youtubowym kanale, na którym przygotowuje katechezy dla swoich uczniów Ewelina Stokowska. W ten sposób, podobnie jak muzycy, aktorzy czy dziennikarze, zachęca do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na wsparcie dla medyków walczących z pandemią.

rEwelka #hot16challenge2 #pomocmedykom.
rEwelka Sto

Do własnego nagrania zainspirował ją Tomasz Knapik, który nikogo nie nominował, za to zaprosił do akcji każdego chętnego. Niemały udział mieli też w podjęciu wyzwania uczniowie gościńskiej podstawówki.

- Wyzwanie rzucił mi na zajęciach online mój uczeń. Była to jawna prowokacja i sprawdzenie, na ile da się "podpuścić" katechetkę. Bez namysłu odpowiedziałam: „żebyś się Julek nie zdziwił”. Jak się powiedziało "a", trzeba było powiedzieć "b" i ułożyć swoją szesnastkę, czyli wyrapować 16 wersów - śmieje się Ewelina Stokowska.

Akcję #hot16challenge2 zapoczątkował raper Solar. Ale inicjatywa wybiegła już dawno poza kulturę hip-hop. W tzw. składanie szesnastek, czyli rapowanie 16 wersów, zaangażowali się piosenkarze, aktorzy, youtuberzy, celebryci, a nawet samorządowcy i dziennikarze. Wszystko po to, by rozpowszechnić zbiórkę pieniędzy na służbę zdrowia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama