Nowy numer 24/2021 Archiwum

Razem otwórzmy drzwi. Festyn parafialny… online

Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile nie rezygnuje z dorocznego festynu. Będą więc konkursy, licytacje, grochówka, bigos, ciasto. Festyn potrwa całe trzy tygodnie!

Zamiast na placu przed kaplicą, spotkajmy się w internecie – zachęcają organizatorzy XIV Festynu Parafialnego przy kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile. I chociaż ze względu na obostrzenia epidemiczne nie może się on odbyć w tradycyjnej formie, parafianie nie rezygnują. Rada parafialna, Caritas i Stowarzyszenie Przyjaciół św. Rafała Kalinowskiego w Pile przygotowały pierwszy w historii parafii festyn online.

Odbędzie się on pod hasłem "Razem otwórzmy drzwi" autorstwa jednej z parafianek i nie jest to hasło przypadkowe. Dochód z licytacji przeznaczony będzie bowiem na zakup wszystkich drzwi wejściowych do kościoła.

Festyn potrwa długo – 3 tygodnie. W tym czasie będą proponowane na stronach internetowych parafii zabawy, konkursy i różne atrakcje.

Rozpoczną go 20 maja licytacje prowadzone online na parafialnym Facebooku. Ich przedmiotem będą konsultacje, lekcje, korepetycje, przy czym oferta jest skierowana szczególnie do uczniów przygotowujących się do kończących semestr egzaminów. Usługi i fanty na aukcję może przekazać każdy, a regulamin udziału w nich dostępny jest na stronie parafii lub TUTAJ.

Od 25 maja ruszy festynowa gastronomia. Chętni będą mogli zamówić ciasto, bigos, grochówkę czy gulaszową, którą odbiorą w przeddzień zakończenia festynu po to, by "wspólnie" spożyć to w swoich domach w niedzielę 13 czerwca – w końcu w dniu festynu się nie gotuje...

Oczywiście wszystko to – włącznie z pakowaniem fantów na loterię – z zachowaniem wszelkich wymaganych norm sanitarnych.

Razem otwórzmy drzwi. Festyn parafialny… online   Miejsce plakatu to nie tylko gablota kościelna. Pilanie informują się i zapraszają do licznego udziału w festynie przez internet. Archiwum parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Pile

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama