Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Zasypali koszaliński DPS kwiatami

Szczodrą odpowiedź na prośbę DPS "Zielony Taras" dali mieszkańcy Koszalina i okolic. Ośrodek tonie w kwiatach, trwa namysł, gdzie posadzić wszystkie rośliny.

Zaledwie dziewięć dni wystarczyło, by przestronny taras przy Domu Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie zapełnił się kwiatami i roślinami ozdobnymi. Jak informuje Grzegorz Sadowski z DPS "Zielony Taras", na prośbę ośrodka mieszkańcy Koszalina i okolic zaopatrzyli ośrodek w rośliny rabatowe i balkonowe, które mają umilić mieszkańcom chwile spędzane na wolnym powietrzu. Akcja trwała od 5 do 14 maja.

– Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni reakcją mieszkańców Koszalina i nie tylko. Wsparli nas zarówno pracownicy DPS, rodziny naszych mieszkańców, jak i osoby niezwiązane na co dzień z naszym domem. Najwięcej było anonimowych darczyńców, którzy z wielkim entuzjazmem przywozili nam swoje rośliny ogrodowe – informuje Grzegorz Sadowski. Jak dodaje, wśród darczyńców znaleźli się także hodowcy roślin.

Zasypali koszaliński DPS kwiatami   Do ośrodka trafiło mnóstwo roślin ozdobnych. Wciąż trwa namysł, gdzie wszystkie posadzić. Archiwum DPS "Zielony Taras" w Koszalinie

Roślin jest tak dużo, że wciąż trwa planowanie, gdzie je posadzić. – Mieszkańcy DPS chętnie przystąpili do obsadzania donic i pięknie przyozdobili taras – mówi Grzegorz Sadowski. – Dzięki temu aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Możliwość samodzielnego przygotowania miejsca do wypoczynku dała im dużo satysfakcji. Na chwilę mogli zapomnieć o trudnych dniach izolacji spowodowanej pandemią. Posadzone rośliny będą ich cieszyły przez najbliższe miesiące.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy