Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

45 sekund z Ewangelią

Zaledwie 45 sekund rozważania Ewangelii zaproponowali pilscy salezjanie. Medytacja w pigułce ma zapobiec "wyparowaniu" niedzielnej Ewangelii z głowy.

Pilscy salezjanie z parafii św. Jana Bosko znaleźli prosty i, co ciekawe, ekspresowy sposób na to, by lepiej żyć Ewangelią. Co tydzień na Facebooku parafii i kanale YouTube emitują filmik z rozważeniem Ewangelii z niedzieli.

– W internecie jest wiele dobrych komentarzy do Biblii, ale brakuje takich, które skupiają się na jednej krótkiej myśli, która mogłaby podsumować wszystko i zainspirować słuchacza do czegoś więcej – mówi inicjator akcji ks. Daniel Śliwiński SDB.

Salezjanin wyszedł naprzeciw potrzeb tych osób, które nie chcą wchodzić w dłuższe rozważnie Ewangelii. – Chodzi o to, by jednak coś z niej zapamiętano. To zarazem wyjście naprzeciwko tych osób, które jeszcze się boją po kwarantannie przyjść do kościoła. Mam nadzieję, że to krótkie rozważanie może być dla nich punktem zahaczenia - wyjaśnia.

Projekt dopiero nabiera kształtów, być może dołączą do niego inni prowadzący, nie tylko salezjanie. – Mam jednak świadomość, że przekazanie w tak krótkim czasie jednej lub dwóch istotnych myśli opartych na fragmencie Ewangelii jest sporym wyzwaniem – zauważa ks. Śliwiński. – Także dlatego opieram się wyłącznie na niej, bo w ciągu 45 sekund nie da się połączyć całej liturgii słowa.

Rozważanie ukazują się od 16 maja w sobotnie wieczory i nawiązują do niedzielnej Ewangelii. Na razie odbiorcami są głównie parafianie, być może z czasem grono słuchaczy się powiększy. Filmiki można znaleźć na fanpage'u Parafia pw. św. Jana Bosko

45 sekund z Ewangelią - VI niedziela wielkanocna 2020
Daniel Śliwiński
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy