Nowy numer 17/2024 Archiwum

Wkrótce płyta proboszcza ze Złocieńca

Świetni muzycy, kojące ucho aranżacje i wyśpiewane księżowskie serce. Te dobrze i te mniej znane piosenki religijne już niedługo będzie można usłyszeć w interpretacji ks. Wiesława Hnatejki CR.

Płyta już jest w wytwórni. Na dniach trafi do Złocieńca. Razem z nią masa pozytywnych emocji, które chciał zawrzeć na krążku proboszcz parafii Mariackiej w Złocieńcu.

- Mam cichą nadzieję, że uda mi się moim śpiewaniem trochę poruszyć serca. Chciałbym, żeby ta płyta pobudzała do dobrych emocji, dobrych myśli. Uspokajała, bo serca wciąż są pełne lęku i niepewności. I - choć tytuł brzmi: "Ciągle pytam" - dawała jednak drogowskazy. To, że wciąż pytam, nie znaczy, że pozostaję bez podpowiedzi - mówi złocieniecki zmartwychwstaniec.

Jak sam przyznaje, w powstaniu płyty mają swój udział wspaniali artyści, których Pan Bóg postawił mu na drodze. Ma swój udział także pandemia - społeczna kwarantanna i ograniczenie aktywności pozwoliło skorzystać z ich pomocy. To warszawski instrumentalista i aranżer Grzegorz Górkiewicz, który ma na swoim koncie pracę m.in. ze  Skaldami, Beatą Kozidrak, Ewą Demarczyk, Grzegorzem Ciechowskim czy Andrzejem Zauchą oraz krakowski saksofonista Leszek Szczerba, grający m.in. z Grzegorzem Turnauem. Księdzu Wiesławowi towarzyszą lokalni muzycy, w tym złocieniecka wokalistka i autorka tekstów Izabela Sitarska. Jest ona również autorką tytułowej kompozycji.

Więcej o powstaniu płyty opowiemy, gdy dotrze do Złocieńca. Na razie zapraszamy do posłuchania jednego z utworów.

Utwór "Rejs" z płyty "Ciągle pytam" ks. Wiesław Hnatejko CR
Parafia WNMP w Złocieńcu

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy