Nowy numer 38/2021 Archiwum

Śpiewające życzenia dla dzieci od nauczycieli z Gościna

Czekając, aż na nowo zapełnią się korytarze gościńskiej podstawówki, kadra pedagogiczna placówki postanowiła zrobić uczniom niespodziankę. Napisana i wyśpiewana przez nich piosenka to prezent z okazji Dnia Dziecka.

Jesteście dla nas szczególni i ważni. Chcę, żebyście wiedzieli że tylko z wami dzień jest piękny, tylko z wami czas płynie niebanalnie, że z wami życie jest pełne – mówi swoim uczniom Marlena Fidos, dyrektor Zespołu Szkół w niewielkim Gościnie, śpiewając dla nich razem ze swoimi koleżankami z pokoju nauczycielskiego.

Piosenka postała na bazie nieśmiertelnego hitu Majki Jeżowskiej, ale z zupełnie nowym tekstem.

– Opiekunka samorządu uczniowskiego zaproponowała mi, żebym nagrała piosenkę. Pomyślałam, że warto byłoby nadać tym śpiewającym życzeniom indywidualnego charakteru. Napisałam więc tekst z myślą o naszych uczniach, o sytuacjach, które wspólnie przeżywaliśmy – mówi Ewelina Stokowska.

"Nauczyciele Uczniom" - Dzień Dziecka 2020.
rEwelka Sto

Do udziału w nagraniu zaprosiła resztę nauczycieli. W pomoc w nagraniu teledysku zaangażowała się także dwójka dorosłych absolwentów szkoły.

– Zgłosiło się sporo nauczycieli, niektórzy dla uczniów nawet przełamali swoje lęki przed kamerą. Chcieliśmy, żeby mimo tego, że nie możemy być z nimi bezpośrednio, mogli nas zobaczyć, a poprzez ujęcia w różnych miejscach naszej szkoły żeby chociaż trochę poczuli się tak jakby byli w niej obecni – dodaje gościńska katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama