Nowy numer 42/2021 Archiwum

Seminaryjne życie w minutę

Czy w 60 sekund da się opowiedzieć o tym, co na co dzień dzieje się za seminaryjną furtą? Raczej nie. - Ale można spróbować odpowiedzieć przynajmniej na kilka pytań - mówią klerycy koszalińskiego seminarium duchownego i zapraszają do obejrzenia krótkiego filmiku.

Spróbowaliśmy odpowiedzieć przede wszystkim na pytania, które każdy z nas sobie zadawał przed przekroczeniem progów seminarium. Zrobiliśmy ankietę i wybraliśmy te najczęściej się powtarzające. Główne pytanie brzmiało chyba: „jak tam jest naprawdę ?” - przyznaje Rafał Kowalczyk.

- Choć dla niektórych seminarium może się wydawać bardzo tajemniczym miejscem, tu toczy się normalne życie, podczas którego studiujemy, pracujemy, gramy w piłkę. Przede wszystkim jednak to czas konfrontacji z Panem Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Sprawdzamy, czy droga kapłańska to nasza droga - dodaje dziekan koszalińskich kleryków.

Autorem filmiku jest jego poprzednik Wojciech Borkowski, który jako jeden z pięciu alumnów rozpoczął właśnie rekolekcje przygotowujące do przyjęcia święceń diakonatu. Te odbędą się 6 czerwca o godz. 11 w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu.

Od dzisiaj Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie czeka również na nowych kandydatów, którzy chcą rozeznać swoje powołanie. 

- Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie, do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku przez dziewięć miesięcy razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej powołanie - zaprasza ks. dr Jarosław Kwiecień, rektor WSD.

Więcej informacji na stronie WSD w Koszalinie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama