Nowy numer 42/2021 Archiwum

Stu kajakarzy dla Jana Pawła II. Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu

Popłyną, żeby upamiętnić datę chrztu Karola Wojtyły. Organizatorzy nietuzinkowego spływu kajakowego zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu "100 na 100".

W setną rocznicę chrztu Karola Wojtyły, 20 czerwca stu kajakarzy popłynie rzeką Rurzycą. To pomysł duszpasterstwa młodzieży na uczczenie świętego papieża w roku jubileuszowym.

- Zamierzaliśmy popłynąć w maju, ale sytuacja nie pozwoliła zorganizować tak dużego wydarzenia. Nie chcieliśmy jednak z niego rezygnować i pomyśleliśmy o dacie chrztu świętego. Chcemy uczcić Jana Pawła II, ale też przypomnieć o nim i jego obecności w naszej diecezji, która przecież nie ograniczyła się tylko do jednej papieskiej pielgrzymki – mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Kardynał Karol Wojtyła wraz z przyjaciółmi studentami nieraz przemierzał szalki wodne, w które obfituje nasza diecezja. Rzekę Rurzycę odwiedził w lipcu 1978 r. Znajduje się tu także pierwszy pomnik na świecie poświęcony Janowi Pawłowi II. To z tego miejsca, jak sam przyznał, przesiadł się „z kajaka na barkę Piotrową”. Spędził tu ostatni urlop w Polsce. Trzy miesiące później został wybrany na papieża. Rok później, jego przyjaciele postawili mu w tym miejscu pierwszy pomnik.

- Idąc, a właściwie płynąc po śladach Jana Pawła II, chcemy przybliżać się do świętego papieża, a młodsze pokolenie, które zna go jedynie z książek i telewizji zaprosić do jego okrywania na nowo - zaprasza ks. Zaniewski.

Jak zapewnia, z pokonaniem łatwej trasy poradzi sobie każdy. Dlatego adresatami zaproszenia są rodziny, młodzież, osoby indywidualne z diecezji, grupy zorganizowane z parafii - wszyscy kochający św. Jana Pawła II.

Zapisy, regulamin, zasady bezpieczeństwa sanitarnego: vikingkajaki@gmail.com (do wyczerpania miejsc).

Program spływu

godz. 9.30 - zbiórka na parkingu w Trzebieszkach (trasa S22 Wałcz-Jastrowie)

godz. 10 - rozpoczęcie spływu

godz. 13.30 - polowa Msza św.

godz. 15 - posiłek

godz. 16.30 autokary odwiozą uczestników na miejsce rozpoczęcia spływu

Organizatorzy: 

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej 

„Inicjatywa” - Stowarzyszenie Powiatu Wałeckiego

„Vikingkajaki” - spływy kajakowe

Komandor spływu: ks. Dariusz Leśniewski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama