Nowy numer 30/2021 Archiwum

Muzycznie na początek pielgrzymki SKC

Koncertem kleryków rozpoczęła się Diecezjalna Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas.

Piosenką "Tylko śpiewać chcę" zespołu Hillsong w wykonaniu kleryków WSD w Koszalinie wolontariusze Caritas rozpoczęli doroczne pielgrzymowanie. Pierwszego dnia dwudniowej pielgrzymki prócz koncertu odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. To tu, w murach WSD, odbywa się tegoroczne spotkanie członków Szkolnych Kół Caritas i ich opiekunów z całej diecezji.

– Cieszymy się bardzo, że możemy wam pomóc w tym spotkaniu i że możemy być razem z wami – powiedział na powitanie młodych wolontariuszy ks. dr Jarosław Kwiecień, rektor WSD w Koszalinie. – Będziemy dziś i jutro dziękować Bogu za to, że macie takie wrażliwe serca, że pomogliście już tylu ludziom i chcecie pomagać dalej.

15 i 16 czerwca młodzi będą się modlić, uczestniczyć we Mszy św. a także spotkają się z gośćmi specjalnymi, którzy wprowadzą ich w nowe projekty Caritas. Większość z nich pielgrzymuje online, natomiast 16 czerwca w murach seminarium obecni będą przedstawiciele wolontariatu Caritas – członkowie SKC ze Sławna, którzy projektem "E-komoda" wygrali konkurs Caritas na inicjatywy ekologiczne, dzięki czemu otrzymają grant w wysokości 4 tysięcy złotych na jego realizację.

Transmisję z wydarzeń można śledzić na kanale telewizji internetowej Dobre Media oraz profilu Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Youtube (młodsza grupa wiekowa) i Facebooku (starsza grupa wiekowa).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama