Nowy numer 42/2021 Archiwum

Jak spędzić wakacje? Na wczaso-rekolekcjach

Ośrodki rekolekcyjne w diecezji proponują różne formy wypoczynku. Zapraszają gości na plażowanie, zwiedzanie, sport. A wieczorami na modlitwę i formację duchową. Wciąż mają wolne miejsca.

Choć w normalnych okolicznościach byłoby to niemożliwe, wiele ośrodków wypoczynkowo-rekolekcyjnych wciąż ma wolne pokoje. Warto skorzystać z ich oferty. Można wybrać indywidualne wczasy lub połączone z ofertą duchową.

Od 19 do 26 lipca w Skrzatuszu odbędą się "Wczaso-rekolekcje dla rodzin". – Proponujemy rodzinom wypoczynek połączony z odnowieniem życia duchowego – mówi s. Wiktoria Kucharska. Jak zapewnia, atrakcji w okolicy jest sporo: jeziora, park linowy i aquapark, trasy rowerowe, spływy kajakowe, "magiczna górka", muzeum. Ponadto każdego wieczora przewidziana jest Eucharystia, a po niej konferencja i adoracja. Można też przyjechać na wypoczynek w innym terminie. Więcej informacji udziela s. Goretti (tel. 698 446 375).

Przez całe wakacje Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie zaprasza na "Rekolekcje wypoczynkowe". Goście znajdą tu sporo zieleni, plac zabaw, ogrody ze ścieżkami modlitewnymi. To świetna baza wypadowa na położone 20 km stąd bałtyckie plaże i atrakcje Pomorza Środkowego. Wypoczynek można połączyć z odnową ducha. Każdego wieczora można wziąć udział we Mszy św. z homilią, sprawowanej w miejscowej kaplicy, a następnie wysłuchać wprowadzenia do medytacji o tematyce eucharystycznej. Dzień zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji udziela dyrektor CEF, ks. Paweł Wojtalewicz (tel. 661 443 449).

Na wypoczynek zapraszają domy rekolekcyjno-wypoczynkowe Caritas. Ośrodek St. Liborius w Ostrowcu koło Wałcza zaprasza nad jezioro z plażą otoczone lasem. Placówka dysponuje boiskiem, placem zabaw oraz polem namiotowym. Organizuje spływy kajakowe, udostępnia sprzęt do nordic walking i rowery. Informacji udziela Mateusz Kaczmarek (tel. 697 061 268).

Kilka minut od morza znajduje się ośrodek Caritas pw. Świętych Aniołów Stróżów w Kołobrzegu. Codzienny wypoczynek można połączyć z wieczorną Eucharystią z homilią w kaplicy ośrodka. Informacji udziela ks. Marcin Wolanin (tel. 791 310 277).

Tuż przy plaży, oddzielony od morza pasem lasu, znajduje się diecezjalny ośrodek wczasowy Pleśna Park. Stąd wiodą trasy spacerowe i rowerowe, m.in. do latarni morskiej w Gąskach. Więcej informacji udziela kierownik ośrodka pod nr 668 005 003.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama