Nowy numer 38/2021 Archiwum

Noc świętojańska na Świętej Górze. Zakończenie roku formacyjnego Mężczyzn Pustelni

- W dobie odradzania się pogaństwa, chcemy przez świętowanie po chrześcijańsku pokazać, że nie ma innego Boga - mówi jeden z liderów grupy.

W tym roku spotkanie w noc świętojańską, czyli w wigilię uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, odbyło się w pustelni polanowskiej po raz piąty. Zorganizowali je jak zwykle Mężczyźni Pustelni, czyli grupa duszpasterska związana z sanktuarium na Świętej Górze.

Około 60 uczestników wzięło udział we Mszy św., po której odbyła się agapa.

Noc świętojańska na Świętej Górze. Zakończenie roku formacyjnego Mężczyzn Pustelni   Polanów, 23 czerwca. Wspólne świętowanie na Świętej Górze. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

- W dobie odradzania się pogaństwa, chcemy przez świętowanie po chrześcijańsku pokazać, że Bóg jest tylko jeden. Nie ma innego. Nie jesteśmy tutaj dzisiaj z powodu przesilenia letniego, tylko z powodu św. Jana Chrzciciela - mówi Marcin Piotrowski, jeden z liderów Mężczyzn Pustelni.

Grupa przez cały rok, w ostatnie czwartki miesiąca, organizuje w polanowskiej pustelni spotkania dla mężczyzn. Zaprasza na nie specjalnych gości, którzy dzielą się z uczestnikami świadectwem wiary i dobrego życia. W tym roku gościem jednego ze spotkań był np. aktor Adam Woronowicz.

Spotkanie w noc świętojańską było więc także podsumowaniem całorocznej działalności formacyjnej. Tym razem jednak panowie mogli przyjechać na Świętą Górę ze swoimi rodzinami. Jak zapewnia Marcin Piotrowski, po przerwie wakacyjnej cykl spotkań formacyjnych dla mężczyzn ruszy ponownie.

Noc świętojańska na Świętej Górze. Zakończenie roku formacyjnego Mężczyzn Pustelni   Polanów, 23 czerwca. Wspólne świętowanie na Świętej Górze. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama