Nowy numer 38/2021 Archiwum

Akcja #pszczelichallenge w Pile

Fundacja Pszczoła tworzy pasiekę edukacyjną i ogród społeczny. Pilanie będą mogli poznać z bliska życie pszczół.

Pod hasłem  „Mierz-buduj-miej zakwasy” mieszkańcy Piły zrobili w swoim mieście pasieczysko. 27 czerwca na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM pod okiem pszczelarzy z Fundacji Pszczoła przygotowali pasiekę i ogród. Praca zajęła kilka godzin – nawożono ziemię, sadzono drzewa owocowe, siano łąkę kwietną. Teren pod pasiekę został specjalnie przygotowany – ułożono krawężniki i ścieżki pomocnicze, które ułatwią zwiedzającym obserwację pszczelego życia.

Jak wyjaśnia Bożena Wola, prezes fundacji, akcja ma na celu nie tylko troskę o owady zapylające, pożyteczne w przestrzeni miejskiej, ale także pokazanie mieszkańcom, jak harmonijnie współistnieć ze środowiskiem naturalnym.

– Tworzymy pasiekę edukacyjną i ogród społeczny po to, by mieszkańcy Piły z bliska poznali  życie pszczół.  Będą tu też mogli popracować albo po prostu odpocząć – wyjaśnia B. Wola.

Na koniec pracy uczestnicy otrzymali prezent – garść nasion roślin miododajnych, które można wysiać w donicy na balkonie lub ogrodzie.

Fundacja Pszczoła prowadzi zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, współpracuje z firmami, które troszczą się o środowisko, w którym funkcjonują.

Akcja #pszczelichallenge w Pile   Bożena Wola - prezes Fundacji Pszczoła i dr Paweł Michał Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. Archiwum Fundacji Pszczoła
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama