Nowy numer 48/2020 Archiwum

Caritas buduje magazyn żywności

Caritas wybuduje w Koszalinie nowoczesny magazyn na żywność, która służy diecezjanom potrzebującym wsparcia.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej podpisała 1 lipca umowę na budowę magazynu żywności na obrzeżach miasta.

- Rozbudowujemy infrastrukturę Caritas, ponieważ potrzebujemy coraz lepiej realizować nasze zadania. Od dwóch lat jest to program "Spiżarnia Caritas", którego celem jest wykorzystanie żywności przekazywanej nam przez sklepy i firmy, np. ze względu na kończący się termin przydatności do spożycia - informuje ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji. - Stąd decyzja, by zbudować magazyn, w którym będziemy składować, magazynować, segregować produkty spożywcze i w końcu dystrybuować je na całą diecezję.

Inwestycja, w której ramach na obrzeżach Koszalina powstanie magazyn o powierzchni 1000 m kw. wraz z chłodnią, ruszy we wrześniu. Wykona go w ciągu roku firma Provsolar ze Szczecina. Pieniądze na budowę magazynu Caritas zdobyła z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wartość inwestycji to prawie 2,2 mln zł.

Do tej pory produkty przekazują Caritas - w ramach Ustawy o niemarnowaniu żywności - zarówno duże firmy, np. sieci sklepów, jak Biedronka, Lidl, Eurocash, Aldi, jak również indywidualni producenci żywności.

Korzystają z nich jadłodajnia Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, Fundacja "SMS z Nieba", organizująca "Śniadania za 30 minut", bursa Caritas w Szczecinku, punkt wydawania żywności w Słupsku przy ul. Niedziałkowskiego, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze w Pile, a także niektóre parafialne zespoły Caritas, np. w Krosinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama