Nowy numer 48/2020 Archiwum

W sobotę Męski Różaniec w Koszalinie i w Pile

Po przerwie spowodowanej pandemią panowie wracają do praktyki publicznej modlitwy na ulicach miasta. W sobotę z różańcami w rękach ruszą koszalinianie i pilanie.

Męski Różaniec to dopełnienie nabożeństw pierwszosobotnich. W odpowiedzi na wezwanie do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi panowie wychodzą ze swoją modlitwą w przestrzeń miast.

W Pile 4 lipca mężczyźni zgromadzą się w kościele pw. Świętej Rodziny. Swoje spotkanie rozpoczną Mszą św. o godz. 8 i medytacją pierwszosobotnią. O godz. 9 wyruszą z modlitwą do pomnika św. Jana Pawła II.

W tym miesiącu również koszalinianie skorzystają z możliwości wspólnego maszerowania, które na kwartał zamroziły restrykcje sanitarne.

- Po trzech długich miesiącach indywidualnej modlitwy z niecierpliwością wyglądamy pierwszej soboty lipca, kiedy to dane nam będzie spotkać się z Wami, by Przenajświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa i Niepokalanemu Sercu Maryi ofiarować nasz Męski Różaniec, o który 100 lat temu prosiła w Fatimie ciebie i mnie. W zamian, pośród wielu łask, otrzymamy poczucie wspólnoty i jedności w wierze naszych ojców, którzy wielokrotnie powierzali Jej życie swoje i ojczyzny - zaprasza Robert Pronobis.

Panowie spotkają się o godz. 14.30 w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika. Stamtąd wyruszą w marszu różańcowym główną ulica miasta do kościoła pw. św. Wojciecha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama