Nowy numer 48/2020 Archiwum

Załóż w Słupsku ogród deszczowy

Słupsk zachęca mieszkańców do oszczędzania wody. Miasto rozpisało konkurs na najpiękniejszą wizualizację miejskiego ogrodu deszczowego.

Słupski magistrat zaprasza mieszkańców i do udziału w konkursie "Zatrzymać wodę w mieście - ogród deszczowy jako forma retencji". To sposób na uświadomienie obywateli, jak przeciwdziałać suszy, jak retencjonować wodę i korzystać z jej miejskich zasobów. Ogród, który wyrośnie w mieście, ma pozytywnie wpływać na samopoczucie mieszkańców i nieść wartości edukacyjne.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować wizualizację miejskiego ogrodu deszczowego z opisem jego funkcjonowania, metod zagospodarowania wody oraz szaty roślinnej. Ważny jest właściwy dobór roślin - gatunków o właściwościach hydrofitowych zatrzymujących szkodliwe substancje w korzeniach roślin i oczyszczających wodę. Ten naturalny sposób usuwania zanieczyszczeń ze spływających wód opadowych jest alternatywą do sieci kanalizacyjnej. Prócz korzyści ekologicznych, ogrody deszczowe posiadają również walor dekoracyjny i edukacyjny.

Wyzwanie jest spore: zwycięzca będzie się musiał wykazać zmysłem połączenia estetyki z architekturą i lokalnymi planami zagospodarowania przestrzeni.

Projekt należy dostarczyć do 11 września. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku w zakładce Stwórz koncepcję Miejskiego Ogrodu Deszczowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama