Nowy numer 2/2021 Archiwum

"Pamiątki" Gintrowskiego w Kołobrzegu

Od 10 do 12 lipca w Kołobrzegu odbędzie się II edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego "Pamiątki".

Przegląd, który odbędzie się Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu (ul. Solna 1), rozpocznie się 10 lipca o godzinie 16 konkursem na interpretację piosenek z dorobku Przemysława Gintrowskiego. Zakwalifikowano do niego 20 wykonawców – solistów i zespoły – z całej Polski.

10 lipca o godz. 21 odbędzie się koncert „Kamienie” z muzyką Przemysława Gintrowskiego do tekstów Jerzego Czecha, w którym wystąpią aktorzy: Wojciech Brzeziński, Olga Szomańska, Katarzyna Ucherska, Marcin Kołaczkowski, Marcin Januszkiewicz, Maciej Hązła z towarzyszeniem muzyków: Hadriana Filipa Tabęckiego, Mariusza Jeki, Piotra Malickiego i Grzegorza Bożewicza.

Koncert będzie rejestrowany przez Telewizję Polską.

Drugi dzień „Pamiątek” (sobota 11 lipca), rozpocznie się o godz. 17 multimedialną prezentacją widowiska pt. „Kredka Kramsztyka”. Po tej prezentacji jury ogłosi wyniki konkursu. Wręczone zostaną nagrody, a laureaci zaprezentują widzom nagrodzone piosenki.

Na zakończenie przeglądu publiczność zobaczy drugą prezentację multimedialną – archiwalne widowisko pt. „Jeśli ocalę w sobie Ciebie” do muzyki P. Gintrowskiego i tekstów Justyny Holm.

W niedzielę (12 lipca) o godzinie 17 rozpocznie się koncert „Gintrowski w muzyce filmowej” – w kompozycjach do takich filmów jak „Tato” i „Show”. Wykonania podjęła się Kołobrzeska Orkiestra Kameralna pod batutą Antoniny Banaś. W tym koncercie wystąpią również: Julia Gintrowska (śpiew) i Hadrian Filip Tabęcki (fortepian).

II edycję Przeglądu „Pamiątki” poprowadzą znani dziennikarze: Anna Popek z TVP i Paweł Sztompke z Polskiego Radia.

Obowiązujące obostrzenia:

W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 organizatorzy podjęli decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych kart wstępu na widownię sali koncertowej RCK im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu i przyznania ich uczestnikom Przeglądu. Ze względu na limit 140 osób w sali w pierwszej kolejności na widownię RCK będą wpuszczane osoby z kartami wstępu (goście honorowi, przedstawiciele partnerów imprezy, uczestnicy i ich rodziny), a w dalszej kolejności wszyscy chętni aż do wyczerpania limitu miejsc. Organizatorzy przepraszają za tę niedogodność i wyrażają nadzieję, że kolejna edycja Pamiątek odbędzie się bez konieczności wprowadzania podobnych ograniczeń.  

Przed wejściem do budynku Regionalnego Centrum Kultury uczestnikom przeglądu będzie badana temperatura. Obowiązywać będzie także nakaz zakrycia ust i nosa oraz zdezynfekowania dłoni.

Organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna w Kołobrzegu.

Oficjalna strona: www.pamiatkiprzemyslawagintrowskiego.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama