Nowy numer 48/2020 Archiwum

Klasycy wiedeńscy w złocienieckiej świątyni

Kościół Mariacki w Złocieńcu był jednym z przystanków letniego międzynarodowego przedsięwzięcia muzycznego Baltic Neopolis Festival.

Szczecińscy kameraliści po raz szósty wyruszyli w podróż, koncertując dla mieszkańców i turystów. Jak przyznają sami muzycy z Baltic Neopolis Orchestra, dzięki ich letnim wojażom po regionie muzyka klasyczna ma szansę dotrzeć do wielu odbiorców, także tych, którzy niekoniecznie zajrzą do sal koncertowych. 

– Baltic Neopolis Festival jest dla nas bardzo cenny. Umożliwia spotkania z publicznością, która często nie ma możliwości korzystania z oferty kulturalnej instytucji prezentujących muzykę klasyczną, jest więc bardzo chętna do uczestnictwa w koncertach. Festiwalowe koncerty są czasem szczególnym – zapewniają muzycy.

W złocienieckim kościele muzycy zaprezentowali koncert pod tytułem "Beethoven i Klasycy Wiedeńscy". W programie znalazły się nieprzemijające przeboje muzyki poważnej. Melomani usłyszeli utwory Mozarta, Haydna oraz świętującego w tym roku 250. rodziny Beethovena.

W diecezji okazja do posłuchania muzyków pojawi się jeszcze 30 lipca. Na koniec tegorocznej trasy w Kołobrzegu czekać będzie prawdziwa perła baroku w wykonaniu solistów z Londynu oraz liderów Baltic Neopolis Orchestra.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama