Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wołczyn w Pile i Wałczu. Letnie spotkanie młodych

W łączności ze Spotkaniem Młodych w Wołczynie młodzi z Piły i Wałcza przeżywają letnie rekolekcje w swoich parafiach.

Dla wielu nastolatków doroczne letnie Spotkanie Młodych w Wołczynie organizowane przez kapucynów to żelazny punkt wakacji. To czas formacji duchowej poprzez katechezy, świadectwa, modlitwę, sakramenty, a przede wszystkim pełne radości dni spędzone z rówieśnikami i duszpasterzami, na dobrych koncertach i ważnych rozmowach.

Z powodu pandemii tegoroczny "Wołczyn" nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie – grupującej setki młodych. Kapucyni jednak zdecydowali się podtrzymać ciągłość wydarzenia, organizując 13-16 lipca interaktywne Spotkania Młodych w łączności z Wołczynem w miastach, w których funkcjonują klasztory braci mniejszych kapucynów. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej są to dwie parafie: św. Antoniego w Pile i w Wałczu.

Młodzi, którzy co roku jeździli stąd do Wołczyna w sporej kilkudziesięcioosobowej grupie, w kapucyńskich rekolekcjach online wzięli udział w okrojonym składzie. Kilkanaście osób gromadziło się co wieczór w każdej z tych parafii na słuchaniu konferencji przez internet, a także już w realu – na nabożeństwie i dzieleniu się. Trzeciego wieczora obydwie grupy spotkały się na nabożeństwie pokutnym w klasztorze wałeckim. Niektórzy śledzą nadawane w tym roku z Krakowa Spotkanie Młodych w Wołczynie indywidualnie, dzięki telewizji internetowej Dobre Media.

Wołczyn w Pile i Wałczu. Letnie spotkanie młodych   W salce parafialnej młodzież z Piły i Wałcza oglądała transmisję z Krakowa. Archiwum organizatora
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama