Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Tornister pełen uśmiechów" dla Polaków z diecezji, Litwy i Ukrainy

Wolontariusze Caritas kompletują tornistry dla uczniów z naszej diecezji, z Wileńszczyzny i Lwowa.

Jak co roku w wakacje Parafialne Zespoły Caritas nie próżnują, to bowiem czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Działania w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów" podjęły wybrane parafie, do końca lipca mogą dołączyć kolejne.

Trzeci rok z rzędu diecezjanie kompletują wyprawki szkolne nie tylko dla dzieci ze swoich parafii, ale także dla dzieci z Polonii na Litwie i Ukrainie. Przybory szkolne, którymi  darczyńcy wypełnią "Tornistry pełne uśmiechów", będą zbierane w ramach zbiórki charytatywnej do dedykowanych tej akcji koszy w parafiach oraz w niektórych sklepach sieci Biedronka.

W poprzednich latach Caritas szykowała nawet 1300 wyprawek szkolnych, od kilku lat zapotrzebowanie jest mniejsze, np. w ubiegłym roku przygotowano 300 sztuk. To wynik poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin. Jak zapewnia koordynator akcji Krystian Linnik, choć programów rządowych wspierających rodziny jest coraz więcej, to akcja "Tornister pełen uśmiechów" jest wciąż potrzebna i chętnych do przyjęcia wyprawki szkolnej nie zabraknie.

– Wszystko, co zbiorą nasi wolontariusze, na pewno zostanie wykorzystane, najpierw dla dzieci z ubogich rodzin z danej parafii, ale jeśli będzie nadwyżka, to dołączymy ją do puli, którą zamierzamy przekazać polskim rodzinom na Wileńszczyźnie i we Lwowie, w ramach współpracy z tamtejszymi Caritas – powiedział K. Linnik.

– Chcemy pamiętać o rodakach za granicą, tym bardziej że wielu z nich kultywuje polską tradycję, polski język, a ich dzieci chodzą do polskich szkół. Warto to docenić, dlatego kontynuujemy wsparcie dla tych środowisk - dodaje koordynator.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej "Tornister pełen uśmiechów" . Akcję można wesprzeć również wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas, z dopiskiem "Tornister".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama