Nowy numer 37/2021 Archiwum

Ze Skrzatusza wyruszyła 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Ze względu na trwającą pandemię, w drogę wyruszyła jedynie delegacja pielgrzymów. Mszy św. na rozpoczęcie wędrówki przewodniczył bp Edward Dajczak.

Wszystkich pielgrzymów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej reprezentują w drodze ks. Marcin Kościński - dyrektor pielgrzymki, ks. Tomasz Wołoszynowski – jej pilot oraz ks. Dawid Hamrol – moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie. W Gnieźnie dołączy do nich bp Krzysztof Włodarczyk.

Zaproszenie na 38. Pieszą Pielgrzymkę Skrzatusz – Jasna Góra.
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

Wszyscy zaproszeni są do duchowego towarzyszenia w pielgrzymowaniu. W ramach tzw. "Złotej Grupy" można korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów duszpasterskich. W poszczególnych miastach, skąd zwykle pochodziły grupy pielgrzymkowe, codziennie odbywać się będą modlitewne spotkania wieczorne w kościołach. Przewidziane są także transmisje Apeli Jasnogórskich z trasy pielgrzymki. Więcej informacji na ten temat na profilu facebookowym pielgrzymki oraz w naszym wcześniejszym materiale.

– Jeszcze tak nie zaczynaliśmy pielgrzymki, ani jej tak nie przeżywaliśmy, jak w tym roku. Ale ta pielgrzymka wcale nie musi i nie powinna być gorszą od tych, które odbyły się w diecezji w poprzednich latach. Myślę, że nawet powinna być bardziej pielgrzymką. W drogę wyjdą nasi przedstawiciele, ale my też będziemy szli. Może trzeba na początku tej Mszy Świętej przywołać tę pierwszą ważną chwilę maryjną, kiedy Ona wypowiedziała swoje "Fiat", zupełnie nie wiedząc, co będzie dalej. Ale mówiła to Bogu z ufnością – "Niech się stanie, jak Ty chcesz". Proszę was, którzy tu jesteście i którzy łączycie się z nami dzięki transmisji, żebyśmy w głębi naszych serc, tę Eucharystię rozpoczęli naszym "Fiat – niech będzie, Boże, jak chcesz". Chcemy tę pielgrzymkę przeżyć mocą Bożej miłości, która spocznie w naszych sercach – powiedział bp Edward Dajczak na rozpoczęcie Mszy św. w Skrzatuszu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez "Dobre Media".

Początek 38. Pielgrzymki Pieszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę

Początek 38. Pielgrzymki Pieszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę - Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Opublikowany przez Dobre Media Nowej Ewangelizacji Sobota, 1 sierpnia 2020.

Nasza redakcja objęła patronat medialny nad pielgrzymką. Na naszej stronie będziemy informować o tym, co dzieje się na trasie oraz w najważniejszych miejscach, przez które delegacja pielgrzymów będzie przechodzić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama