Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zachęcali do obrony życia

Do włączenia się finansowo i duchowo w działania chroniące życie zachęcali w Białogardzie przedstawiciele Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia.

Fundacja założona przez pallotyna ks. Ryszarda Halwę ma na celu ochronę życia nienarodzonych dzieci, pomoc samotnym matkom i rozwój edukacji katolickiej.

Fundacja prowadzi w Kaliszu liceum katolickie, w Bysławiu schronisko dla bezdomnych matek z dziećmi, schronisko dla pielgrzymów na szczycie Chrobaczej Łąki, dom dla matek i dzieci ofiar przemocy w rodzinie w Puszczy Kampinoskiej. Działa również w ramach Federacji Ruchów Obrony Życia.

Na Mszach św. w kościołach białogardzkie parafii św. Jadwigi Justyna i Radosław Atrasowie zachęcali do wsparcia dzieł i otoczenia ich modlitwą.

- Fundacja prowadzi ośrodki, w których znajdują schronienie kobiety czekające na urodzenie dziecka. Dziecka, które nie zawsze od samego początku jest chciane i akceptowane przez najbliższych. W tych ośrodkach kobiety mogą podjąć odpowiedzialna decyzję, co do przyszłości swojej i maleństwa. Niektóre decydują się na wybór macierzyństwa, a inne dają możliwość adopcji innym rodzinom – mówi przedstawicielka fundacji. - Wszystkim, którzy przez ofiarę lub modlitwę zechcą włączyć się w to dzieło, składamy gorące „Bóg zapłać”.

Zachęcali do obrony życia   Po Mszy św. można było wesprzeć dzieła fundacji ofiarą. Karolina Pawłowska /Foto Gość

Po Mszach św. można było złożyć ofiarę na cele fundacji, zaopatrzyć się w czasopismo „Nasza Rodzina” i kalendarz na rok 2021.

Więcej informacji  można zleźć na stronie Fundacji S.O.S Obrony Poczętego Życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy