Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Bp Włodarczyk: Zamień kilometry na wysiłek serca

Mszy św. w bazylice gnieźnieńskiej 5 sierpnia przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk, który dołączył do pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.

W homilii podczas Mszy św. w bazylice gnieźnieńskiej bp Włodarczyk odniósł się do wyjątkowej formy tegorocznej pielgrzymki, zwracając się do wszystkich, którzy chcieli, a nie mogli wyruszyć w drogę.

- Istotą pielgrzymowania jest spotkanie się z Bogiem. Czasami to pielgrzymowanie dokonuje się na bardzo krótkim dystansie - nawet około 40-centymetrowym - czyli z głowy do serca. Czasami wszystko musi wydarzyć się właśnie na tej drodze. My dużo rzeczy wiemy, ale żeby uznać, że to jest moje i żyć tym, trzeba przejść tę drogę. W tak pojętej pielgrzymce nie trzeba nawet opuszczać domu - mówił biskup.

Przyznał, że duchowe pielgrzymowanie, choć trudne, może przynieść owoce: - Brakuje nam w tym roku wspólnoty pielgrzymki. To jest nasz tegoroczny trud. Zwracam się więc do każdego, kto chciał wyruszyć - zmień kilometry na wysiłek serca. Codzienną potrzebę dynamizmu, energię, którą mógłbyś spalać przez trud pielgrzymowania, skieruj na inną ścieżkę, czyli w głąb siebie, aby odkryć, co to znaczy być człowiekiem w drodze, który zna kierunek swojego życia.

Homilia w całości:

Gniezno - 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - homilia bp. Krzysztofa Włodarczyka.
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy