Nowy numer 29/2021 Archiwum

Smartfon wskaże uroki Nadleśnictwa Polanów

Wycieczki z mobilnym przewodnikiem mPolanów to sposób na poznanie atrakcji okolicznych lasów, inspiracja do zabaw terenowych i szansa zadbania o środowisko.

Nadleśnictwo Polanów udostępniło aplikację mPolanów do pobrania na telefony połączone z internetem.

Mapa w aplikacji kieruje użytkowników do najciekawszych miejsc w okolicy. To propozycja dla piechurów nie tylko na wakacje, lecz również przewodnik umożliwiający organizację wycieczek po zakątkach polanowskich lasów.

Wśród atrakcji, które warto zobaczyć, są m.in. elektrownia szczytowo-pompowa w Żydowie, zabytkowy park w Rzeczycy Małej, zamek w Krągu, Źródełko Nieszczęścia czy Żmijowa Góra.

Dzięki systemowi lokalizacji GPS, aplikacja odblokowuje kolejne informacje o atrakcjach, gdy użytkownik znajduje się w ich pobliżu. Widoczne są miejsca postoju i odpoczynku (także te, gdzie można rozpalać ogniska), będące pod nadzorem Nadleśnictwa Polanów. Co ciekawe, turysta może zainicjować dodanie do mapy interesujących miejsc, które sam odkryje w okolicy.

Aplikacja umożliwia ponadto zgłoszenie do Nadleśnictwa zagrożeń (np. pożarów) lub dzikich wysypisk śmieci.

Aplikacja mPolanów dostępna jest za darmo w sklepach Google Play i App Store. Została zrealizowana w ramach projektu pn. „X Dni Różnorodności Biologicznej w LKP Lasy Środkowopomorskie Nadleśnictwo Polanów”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama