Nowy numer 23/2021 Archiwum

Terapeutyczny powrót po wakacjach

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach wrócili po wakacjach do swoich zajęć. Powrót do placówki traktują jak święto.

Nowy rok w WTZ Caritas w Sycewicach rozpoczął się już w sierpniu. Dla uczestników placówki codzienne spotkania w grupach warsztatowych to nie tylko sposób na nudę, ale przede wszystkim potrzeba wzmocnienia ważnych dla nich więzi ze środowiskiem, zwłaszcza po długiej rozłące spowodowanej pandemią koronawirusa. Toteż pierwsze spotkanie rozpoczęli od świętowania.

- Nowy rok spotkań rozpoczęliśmy rekreacyjnie, spotkaniem na świeżym powietrzu, przy grillu - opowiada terapeutka Emilia Wirkus. - To było wspaniałe, każdy opowiedział o swoich wakacyjnych przygodach. Było mnóstwo śmiechu.

Prócz terapeutycznego wymiaru integracji środowiska osób niepełnosprawnych w Warsztatach Terapii Zajęciowej ważną rolę odgrywają inspirujące zajęcia. W sierpniu odbyły się tu konkurs krawiecki pod hasłem: "Szalone nożyczki", a także spotkanie z misjonarzami z Boliwii s. Elżbietą i o. Erykiem, którzy opowiedzieli o misji odbywającej się w niełatwych warunkach klimatycznych i nauczyli gospodarzy modlitwy w języku hiszpańskim.

Natomiast 25 sierpnia obchodzono w placówce jako dzień powstania warszawskiego. Pracownia komputerowo-poligraficzna przygotowała wzruszającą prezentację z zdjęciami powstańców, zaś pracownia gospodarstwa domowego zorganizowała Konkurs Piosenki Żołnierskiej.

- Cudownie jest być znów razem, bardzo tęskniłam za wszystkimi - powiedziała Iwona Orczykowska, uczestniczka WTZ. - Cieszę się, że pomimo pandemii możemy się spotykać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama