Nowy numer 29/2021 Archiwum

Łzy Matki zobowiązują

Dzisiaj trudno byłoby sobie bez nich wyobrazić Trzciankę. Od 75 lat misjonarze saletyni nad Notecią głoszą Ewangelię i orędzie Matki Bożej z La Salette.

Jak zauważa ks. Zbigniew Cybulski, to właśnie ludzie są siłą trzcianeckiej wspólnoty. Dzięki nim możliwe jest podejmowanie rozmaitych dzieł, w tym prowadzenie Szkoły Katolickiej, Biblioteki Parafialnej czy księgarni. – Dziękuję wszystkim wspólnotom, bo to one tworzą koloryt naszej parafii. Są prawdziwymi ewangelizatorami trzcianeckiej ziemi. Wszystko, co dokonuje się przy parafii, dzieje się za ich sprawą – mówi proboszcz saletyńskiej parafii, życząc sobie i wiernym na następne lata, by parafia była żywym Kościołem.

Biskup Dajczak życzył parafii, by była miejscem odradzania się nowego człowieka. – Chcę was prosić nie o słowa potępienia, ale o modlitwę za siebie nawzajem. Za tych, których nie ma, którzy się sami już nie modlą, nie potrafią i nie chcą. Łzy Matki, która patronuje temu kościołowi, do czegoś Trzciankę zobowiązują. Trzeba umieć patrzeć oczami Jezusa i Jej oczami. To zawsze oczy współczujące i szukające dobra i miłości – apelował.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama