Nowy numer 23/2021 Archiwum

Sadzą lasy z prezydentem

Dziś w każdym nadleśnictwie w Polsce odbywa się akcja sadzenia lasu pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy.

Wszystkie nadleśnictwa w Polsce zaprosiły ochotników do lasów, by rozdawać im sadzonki drzew leśnych, namawiać do zasadzenia ich w lasach i instruować, jak poprawnie to zrobić. 18 września w ramach tego wydarzenia, zainicjowanego przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę, leśnicy rozdadzą w Polsce milion sadzonek.

Jak informuje Urząd Miejski w Kępicach, do pomocy ruszyli m.in. podopieczni miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Uczestnicy akcji obsadzają teren przy nowo powstającym schronisku dla zwierząt w Obłężu.

– Pracownicy Nadleśnictwa Warcino przygotowali sadzonki rodzimych drzew i krzewów, aby każda chętna osoba mogła posadzić swoje drzewko – powiedział Sławomir Piątkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Warcino.

Ponadto dziś odbywa się podsumowanie trwającego od poniedziałku Sprzątania Świata – pracownicy jednostek oraz ochotnicy ruszyli w lasy, by oczyścić je ze śmieci. Finał akcji odbędzie się nad jeziorem w Obłężu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama