Nowy numer 24/2021 Archiwum

Białogard. Zbiórka… terenowa

Tym razem nie w kościele czy parafialnej salce, ale zbiórka ministrantów z białogardzkiej parafii Mariackiej odbyła się na ulicach miasta. Tropiąc zadania i szukając rozwiązań, chłopcy poznawali św. Franciszka z Asyżu.

W poszukiwaniu przygody w miasto wyruszyły trzy czteroosobowe zespoły.

Posługując się mapą z puzzli, ministranci szukali punktów kontrolnych z kolejnymi wskazówkami, rozwiązywali krzyżówki oraz wykazywali się wiedzą ze znajomości liturgii i Pisma Świętego. W miarę rozwiązywania kolejnych zadań, coraz lepiej poznawali postać św. Franciszka.

– Taką propozycję na spędzenie ministranckiego dnia dali państwo Anna i Arkadiusz Urbańscy, którzy chcieliby zaszczepić w parafii ideę skautingu. Ta zabawa była trochę przygotowaniem gruntu dla założenia drużyny – tłumaczy ks. Anton Demshin, opiekun ministrantów z parafii Narodzenia NMP w Białogardzie.

Przyznaje, że chłopcom nietypowa zbiórka niezmiernie przypadła do gustu. 

– Nikt nie narzekał, nawet na padający na jednym odcinku deszcz i wszyscy świetnie się bawili. Nie bez znaczenia było to, że mogli poczuć się drużyną: żeby zdobyć punkty i osiągnąć wynik, musieli współpracować. Bycie ministrantem to formacja przy ołtarzu, ale też tworzenie wspólnoty i zacieśnianie więzi – dodaje duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama