GN 23/2021 Archiwum

Kolejny obywatelski sukces parafii

Zakończyło się głosowanie w ramach szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Głosami mieszkańców ponownie zwyciężył projekt dotyczący parafii Mariackiej.

Aż 2114 osób wskazało, że w budżecie Szczecinka powinny znaleźć się 74 tysiące złotych na wykonanie elektronicznego mechanizmu i uruchomienie zegara na wieży kościoła Mariackiego. Tym samym pomysł głównej szczecineckiej parafii zdeklasował rywali w walce o środki z Budżetu Obywatelskiego.

- To zwycięstwo nie tylko parafii, ale i całego miasta - komentuje ks. Jacek Lewiński. Także mieszkańcy innych wspólnot z terenu Szczecinka byli zachęcani do wsparcia tej inicjatywy. Widać to po statystykach, bo nowe głosy wpadały do systemu najczęściej w niedzielę. Czyli wtedy, kiedy w ogłoszeniach parafialnych można było usłyszeć informację o Budżecie Obywatelskim.

Wynik głosowania to dobra wiadomość, bo dzięki kolejnemu wsparciu parafia może konsekwentnie realizować założony cel. Najpierw odnowiono jedną z tarcz na wieży kościoła Mariackiego. Jej nowy blask tak spodobał się mieszkańcom, że w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego aż 3321 osób powiedziało, że chce, aby dokończyć dzieło. Właśnie dobiega końca remont trzech kolejnych cyferblatów.

Kościół Mariacki w Szczecinku - remont tarcz zegara.
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

Teraz przyszedł czas na mechanizm zegara niemieckiej firmy Wuele. Jego ponad 100-letnie serce niebawem ożyje i będzie mogło odmierzać czas razem z siostrzanymi mechanizmami - na wieży ratuszowej i w Szkole Podstawowej nr 1.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama