Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przyjedź w niedzielę do Tymienia

W miejscowości pod Będzinem odbędzie się Niedziela św. Franciszka - czas modlitwy, warsztatów ekologicznych i rodzinnego wypoczynku w pięknym parku parafialnym.

Ogłoszony przez papieża Franciszka "Czas dla stworzenia", trwający od 1 września do 4 października, zwieńcza Niedziela św. Franciszka. Caritas świętuje ją pod hasłem: "Dowody miłości do wody". W 11 miejscach w całej Polsce odbędą się ekoeventy promujące życie zgodne z zasadami zielonej encykliki.

Caritas diecezjalna zaprasza na niedzielne spotkanie do Tymienia (gm. Będzino), gdzie w tym roku społeczność lokalna założyła przykościelny Park św. Franciszka w ramach projektu Parafialnego Zespołu Caritas.

Niedziela św. Franciszka rozpocznie się od uroczystej Mszy św. w parafialnej kaplicy w Tymieniu (adres: Tymień 20) o godz. 10.30. Mszy będzie przewodniczył dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Tomasz Roda, a kazanie wygłosi biblista ks. Janusz Lemański.

Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo zwierząt, na które zaproszeni są opiekunowie wraz ze swoimi pupilami.

W wydarzeniu, które ma charakter festynu rodzinnego, będzie uczestniczyło Nadleśnictwo Karnieszewice. Leśnicy przeprowadzą warsztaty oraz przekażą na rzecz parku sadzonki drzew, które będą posadzone na pamiątkę spotkania.

Podczas pikniku będzie można posilić się ciepłą strawą oraz popróbować specjałów lokalnych rolników i producentów. Odbędą się warsztaty ekologiczne dla najmłodszych, a dla rodzin - warsztaty zielarskie.

Wstęp wolny, koniec imprezy przewidziany jest na godz. 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama