Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pogrzeby dzieci utraconych odbyły się w Koszalinie, Słupsku i Wałczu

Pochówki odbywają się w regionie od kilku lat. Koszalin jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których procedury związane z pochówkami zostały skutecznie wprowadzone w życie.

W Koszalinie był to już 20. zbiorowych pogrzebów dzieci utraconych. Tym razem na cmentarzu komunalnym pochowanych zostało 74 dzieci.

Pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku od kwietnia 2011 roku. Pochowano do tej pory prochy 3490 dzieci.

Również 17 października po raz 12. odbył się pogrzeb dzieci utraconych w Słupsku. Na Nowym Cmentarzu spoczęły prochy 59 dzieci. W sumie pochowano w tym grobowcu już 624 dzieci.

Pogrzeby dzieci utraconych odbyły się w Koszalinie, Słupsku i Wałczu   Koszalin, 17 października: Pogrzeb dzieci utraconych. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

15 października taki pogrzeb odbył się także w Wałczu. Na cmentarzu na Dolnym Mieście pochowano prochy 36 dzieci. Uroczystość odbyła się po raz 5.

W Szczecinku 11. pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 24 października. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele Mariackim. Następnie o godz. 13.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama