Nowy numer 24/2021 Archiwum

Hospicjum w Pile. Nie będzie kwesty na cmentarzu

Epidemia zatrzymała kwestę na pilskiej nekropolii, ale nie może zatrzymać działania placówki. Tak potrzebne jej wsparcie finansowe może popłynąć inną drogą.

Wolontariusze w charakterystycznych żółtych koszulach od lat zapraszali do wsparcia najpierw budowy, a w ostatnim roku na utrzymanie Hospicjum - Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. W tym roku na pilskim cmentarzu zabraknie kwestujących na rzecz tego wyjątkowego i potrzebnego w regionie miejsca.

- W związku z narastającą epidemią zakażeń koronawirusem zmuszeni jesteśmy odwołać kwestę. Nie chcemy narażać naszych wspaniałych wolontariuszy na ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, jakie niesie przebywanie przez dłuższy czas w dużym skupisku ludzi - przyznaje dr Paweł Wiszniewski.

Epidemia zatrzymała kwestę na pilskiej nekropolii, ale nie może zatrzymać działania placówki.

- Nasze hospicjum działa już rok. Opieka nad chorymi nie byłaby możliwa bez wsparcia ludzi dobrej woli. Kontrakt z NFZ niestety nie wystarcza by zapewnić pacjentom najlepszą opiekę. Dlatego też, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Tym razem nie do puszek, ale na konto – apeluje prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile.

Numer konta, na który można wrzucić swój wirtualny datek TUTAJ.

- W zeszłym roku udało się zebrać na cmentarzach ponad 60 000 złotych. Te i inne darowizny oraz 1% podatku dochodowego za 2019 rok w wysokości 269.222 zł, pozwalają nam śmiało patrzeć w przyszłość i myśleć o rozwoju (zwiększeniu  kontraktu z NFZ do 30 łóżek w tym roku). Stabilność finansowa pozwala, co najważniejsze, nie bać się dodatkowych dość dużych wydatków, jakie obecnie ponosimy w związku z zakupem znacznej ilości środków ochronnych (maski, fartuchy, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekcyjne, itp.) - dodaje dr. Wiszniewski, jednocześnie dziękując za każdą złotówkę przelaną na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama