Nowy numer 24/2021 Archiwum

Słupskie klaryski zawieszają wieczystą adorację. I same potrzebują naszej modlitwy

COVID-19 dotarł do słupskiego zakonu sióstr klarysek. Siostry zawiesiły trwającą od ponad 70 lat wieczystą adorację. O modlitwę w intencji mniszek prosi bp Edward Dajczak.

W sobotę 24 października część sióstr ze słupskiego klasztoru klarysek uzyskała pozytywny wynik badania na COVID-19, inne nadal czekają na wyniki. Wspólnota sióstr jest niewielka, a jej głównym powołaniem jest modlitwa za nas wszystkich oraz ciągłe trwanie na adoracji przed Jezusem Eucharystycznym, w kaplicy swojego klasztoru. Zakon sióstr modli się nieustannie dzień i noc od 1947 r.

– W tej chwili starsze siostry ciężko przechodzą chorobę – informuje bp Dajczak. – Opiekują się nimi młodsze siostry. Jednakże przy małej wspólnocie zamkniętej za drzwiami klauzury, borykającej się z opieką nad ciężko chorymi, starszymi siostrami, pojawia się w tej chwili problem z utrzymaniem ciągłości wieczystej adoracji. Z tak ciężką sytuacją klasztor musi zmierzyć się po raz pierwszy od 1947 roku. Potrzeba teraz, abyśmy trwali we wspólnocie z siostrami na ufnej modlitwie przed Jezusem Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Biskup Dajczak prosi wiernych o modlitwę w intencji sióstr oraz o włączenie się w adorację duchowo i fizycznie – poprzez trwanie na modlitwie w swoich kościołach. Zachęca duszpasterzy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach w wybrany dzień, noc lub przez całą dobę, organizując zapisy w swoich parafiach.

– Postarajmy się, aby Jezus był adorowany w tym trudnym czasie epidemii – przekonuje ordynariusz diecezji. – To okazja do powierzenia Bogu swoich trosk i tego wszystkiego, co nas nurtuje. Proszę także wspólnoty zakonne, grupy parafialne o podjęcie tego trudu.

W tym dziele wieczystej adoracji możemy uczestniczyć na trzy sposoby: 

1. Jeśli parafia, grupa parafialna, wspólnota zakonna, włącza się w dzieło, zapisuje się poprzez formularz internetowy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1apdp1YwnxfhVJowAmn3krSJBrpO1ai-T4WSJTvmn11I/edit?usp=sharing 

2. Jeśli chcemy indywidualnie podjąć się adoracji w kościele, kontaktujemy się poprzez e-mail: duszpasterski.koszalin@gmail.com  

3. Jeśli jesteśmy chorzy, przebywamy na kwarantannie i nie mamy możliwości adorowania Najświętszego Sakramentu w kościołach, możemy łączyć się duchowo z adorującymi oraz poprzez portal: www.adoracja.net

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama