Nowy numer 24/2021 Archiwum

Noce Świętych w diecezji

W Koszalinie, Pile, Sławnie, Białej odbędą się wydarzenia związane z uroczystością Wszystkich Świętych.

Mniej parafii niż w ubiegłych latach zorganizuje w wigilię Wszystkich Świętych wydarzenia promujące świętych Kościoła, a te które się odbędą, przyjmą uproszczoną formę (np. bez procesji ulicami miejscowości). Udało nam się dotrzeć do niektórych wydarzeń. Oto one:

Biała. W piątek 30 października odbędzie się konkurs „Plejada świętych”, w ramach którego dzieci przebierają się za wybranych świętych patronów. Oceniany będzie strój, atrybut świętego, po którym go można rozpoznać i zaprezentowana krótka historia lub legenda.

Koszalin. W sobotę 31 października w katedrze o godz. 20 odbędzie się Noc Świętych w formie czuwania modlitewnego. Wydarzenie będzie transmitowane przez Dobre Media.

Słupsk. 31 października o godz. 20 w sanktuarium św. Józefa rozpocznie się Noc świętych. Podczas czuwania słowo nt. sakramentu namaszczenia chorych wygłosi ks. Dawid Andryszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia.

Sławno. 31 października w kościele Mariackim o godz. 16 odbędzie się Sławieński Marsz Świętych. Dzieci i młodzież zaproszone są do kościoła w strojach swoich patronów od chrztu i bierzmowania. W tym roku spotkanie odbędzie się bez przemarszu przez miasto.

Piła. 31 października w kościele pw. św. Józefa odbędzie się Noc Świętych. O godzinie 18.00 odbędzie się procesja z relikwiami świętych, a po niej zostanie odprawiona Msza św. i odmówiony Różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama